home | mapa serwisu | kontakt

 
 
 
 
wyszukiwanie
Szukaj w serwisie
 
menu
Ergo
 
BIOXIGEN
 
Fancoil FLAR
 
Aktualne realizacje
 
 
panel logowania
login:
hasło: Zaloguj

BIOXIGEN

BIOXIGEN – system dejonizacji i oczyszczania powietrza

 

Galletti uzupełnia urządzenia klimatyzacyjne o zaawansowany system oczyszczania powietrza. Nieświeże lub zanieczyszczone powietrze przechodząc przez system Bioxigen zostaje wzbogacone jonami aktywnego tlenu.

Daje efekt neutralizacji zarazków, bakterii, wirusów, zarodników, pyłków, kurzu, nieprzyjemnych zapachów pochodzenia organicznego i chemicznego.

Bioxigen jest innowacyjnym systemem oczyszczania nieświeżego i zanieczyszczonego powietrza w:

·          gabinetach lekarskich,

·          klinikach,

·          szpitalach,

·          biurach

·          mieszkaniach.

Nie wykorzystuje promieni UV ani środków chemicznych.

Produkt, zwany BIOXIGEN, jest nowatorskim systemem odkażania i oczyszczania powietrza, wykorzystującym proces utlenienia w celu usunięcia zarazków, bakterii, wirusów, zarodników, pyłków i pleśni oraz osłabienia obecności szkodliwych substancji i związków.

Zmniejszenie ilości bakterii daje także efekt odświeżenia; dokuczliwy i nieprzyjemny zapach jest szybko neutralizowany.

Zastosowanie Bioxigeu służy podniesieniu jakości powietrza w zakresie jego składu chemicznego i zachowaniu równowagi elektrostatycznej.

To co wyróżnia go od innych dostępnych na rynku jonizerów to wyeliminowanie efektu ubocznego w postaci produkcji ozonu (O3).

Zadaniem systemu jest:

·          zapewnienie zdrowych warunków życia i pracy: z Bioxigen możemy stworzyć i utrzymać otoczenie z właściwą równowagą jonów.

 

BADANIA

Badania prowadzące do stworzenia Bioxigen czerpały inspirację z procesów zachodzących w przyrodzie i były skierowane na przywrócenie idealnych warunków bioklimatycznych w naszym otoczeniu.

BIOXIGEN jest urządzeniem ekologicznym, wydajnym i bezpiecznym dla środowiska.

System Bioxigen jest oparty na teorii pochłaniania światła sformułowanej przez Alberta Einsteina w 1910 roku. To system energooszczędny, przyjazny dla środowiska, który odtwarza naturalny proces światła słonecznego i za pomocą energii elektromagnetycznej aktywuje cząsteczki tlenu obecne w powietrzu. Podobnie jak promienie słoneczne w nieskażonej biosferze.

 Bioxigen uwalnia cząsteczki aktywnego tlenu i efektywnie, ze skutecznością do 80-85%, zmniejsza ilość zarazków i substancji zanieczyszczających środowisko.

W szczególnych sytuacjach, gdy higiena musi być na najwyższym poziomie, działanie Bioxigenu może zostać zintensyfikowane do tego stopnia by usunąć do 99% bakterii.

 

TECHNOLOGIA

Podstawowa technologia użyta przez Sital Klima do zaprojektowania i wytworzenia Bioxigen krąży wokół specjalnego kondensatora zwanego „rurką jonizującą”.

Składa się ona z kwarcowego cylindra i specjalnej metalowej siateczki. Działa na zasilaniu jednofazowym przy bardzo małym poborze prądu.

Pole elektryczne generowane pomiędzy siateczkami uwalnia dodatnie i ujemne jony tlenu, które formują wiązkę cząsteczek posiadającą dużą zdolność utleniania.

   copyright 2006 © Ventra-Clima Warszawa
realizacja: system cms by e-solution