home | mapa serwisu | kontakt

 
 
 
 
wyszukiwanie
Szukaj w serwisie
 
menu
ścienne
 
podstropowe
 
kasetonowe
 
kanałowe
 
multi- i supermultisplit
 
klimatyzacja precyzyjna
 
chillery
 
fancoile
 
rekuperatory
 
automatyka, sterowanie
 
vrf
 
 
panel logowania
login:
hasło: Zaloguj

fancoile

Są to odbiorniki chłodu lub ciepła z wymuszoną wymianą poprzez zainstalowany w nim wentylator, stąd zwane coraz częściej (i słusznie) klimakonwektorami a niekiedy wentylokonwektorami. Poprzez zastosowanie w tych urządzeniach prostej automatyki oraz regulowanej i kontrolowanej wymiany ciepła/chłodu w pomieszczeniach możliwe jest uzyskanie zadanych i żądanych przez użytkownika parametrów powietrza w pomieszczeniu. 

Produkowane klimakonwektory są bardzo często podobne z wyglądu jak również gabarytowo do jednostek wewnętrznych urządzeń klimatyzacyjnych typu split, stąd też ich nazwy są takie same, a więc podstropowo-przyścienny (najczęściej stosowany), naścienny, kasetonowy it.p. Produkowane są również te urządzenia bez obudów dla użytkowników, którzy sami planują go obudować zgodnie z własnym gustem i wystrojem wnętrza. W niektórych rozwiązaniach klimakonwektorów istnieje możliwość doprowadzenia powietrza zewnętrznego. 

W tej dziedzinie techniki naszym niezrównanym partnerem jest firma Galletti, która produkuje wszystkie typy klimakonwektorów (33 modele) o niespotykanym zakresie mocy od 1,15 do 18,3 kW.

   copyright 2006 © Ventra-Clima Warszawa
realizacja: system cms by e-solution