home | mapa serwisu | kontakt

 
 
 
 
wyszukiwanie
Szukaj w serwisie
 
menu
ścienne
 
podstropowe
 
kasetonowe
 
kanałowe
 
multi- i supermultisplit
 
klimatyzacja precyzyjna
 
chillery
 
fancoile
 
rekuperatory
 
automatyka, sterowanie
 
vrf
 
 
panel logowania
login:
hasło: Zaloguj

rekuperatory

W dobie globalnego trendu oszczędzania energii wiele firm prowadzi szeroko zakrojone badania i wdrożenia energooszczędnych rozwiązań i urządzeń. 

Jednymi z takich urządzeń, które służą oszczędzaniu energii są rekuperatory energii cieplnej/chłodu odzyskujące ją z powietrza wentylacyjnego. W technice systemów wentylacyjno-klimatyzacyjnych stosowanych jest co najmniej kilka rozwiązań i typów urządzeń odzyskujących energię z powietrza. 

Ventra Clima oferuje na rynek polski 9 modeli central rekuperacyjnych serii Lossnay z wymiennikami krzyżowymi produkcji firmy MITSUBISHI ELECTRIC oraz rekuperator ścienny tego samego producenta. Centrale rekuperacyjne pracują w zakresie wydajności powietrza 120÷2000m3/h natomiast rekuperator ma wydajność 105m3/h. 

Urządzenia te charakteryzują się wyjątkowo niskim poziomem emisji hałasu od 21dB(Å). 

Inną, niespotykaną u innych producentów cechą tych rekuperatorów jest możliwość przekazywania wilgoci pomiędzy powietrzem zewnętrznym i zużytym, wywiewanym. Jest to możliwe dzięki elementom wymiennika krzyżowego wykonanym ze specjalnie preparowanego papieru. Ta technologia pozwoliła na wykonanie tych rekuperatorów bez tacek ociekowych oraz bezpieczną i efektywną ich pracę do temperatur powietrza zewnętrznego -100C.    copyright 2006 © Ventra-Clima Warszawa
realizacja: system cms by e-solution