home | mapa serwisu | kontakt

 
 
 
 
wyszukiwanie
Szukaj w serwisie
 
menu
ścienne
 
podstropowe
 
kasetonowe
 
kanałowe
 
multi- i supermultisplit
 
klimatyzacja precyzyjna
 
chillery
 
fancoile
 
rekuperatory
 
automatyka, sterowanie
 
vrf
 
 
panel logowania
login:
hasło: Zaloguj

chillery

Inaczej, po polsku zwane agregatami lub wytwornicami wody lodowej. Urządzenia są źródłami chłodu w dwuobiegowych systemach chłodniczych czy też mroźniczych. W podstawowym, freonowym układzie chłodniczym wytwarzany jest chłód lub ciepło (w cyklu pracy jako pompa ciepła) a następnie poprzez układ hydrauliczny transportowany jest do odbiornika ciepła lub chłodu. Czynnikiem obiegowym w układach hydraulicznych są solanki, a w zastosowaniach w klimatyzacji jest to wodny roztwór glikolu. 

Skraplacze obiegów freonowych chłodzone są powietrzem lub wodą, którą jako darmowe ciepło odpadowe można racjonalnie zagospodarować. 

W systemach klimatyzacyjnych wytwornice wody lodowej stosowane są głównie w dużych instalacjach klimatyzacyjno-wentylacyjnych, w których poprzez obieg wtórny (hydrauliczny) zasila nagrzewnice lub chłodnice kanałowe. 

Naszym partnerem w ofercie tego rodzaju urządzeń na rynek polski jest renomowana włoska firma Galletti, producent szerokiej i zróżnicowanej technicznie gamy takich agregatów jak również agregatów skraplających w zakresie mocy chłodniczych 4,8 do 531 kW.

   copyright 2006 © Ventra-Clima Warszawa
realizacja: system cms by e-solution